Значення громадянства

Громадянство – це взаємодія між людиною та державою, коли держава наділяє своїх громадян правами та привілеями, забезпечує захист прав та інтересів, а люди, які є громадянами цієї країни, дотримуються законів встановлених в межах держави.
У процесі історичного розвитку, інститут громадянства прийшов на зміну інституту підданства, що символізував повну залежність людини від монарха та слухняно виконував його волю.
У сучасних умовах термін “підданство” застосовується лише у монархічних країнах як синонім громадянства. З XVIII ст., коли держава визнала людину вільним та рівноправним учасником суспільних відносин, активним учасником здійснення суверенної влади держави, термін “громадянство” отримав остаточне закріплення в законодавстві.
Для дітей громадянство також означає доступ до отримання можливих послуг, виплат та привілеїв залежно від законодавства країни країни де було отримано громадянство.
В статті говориться про особливості отримання громадянства для дітей на території України, відповідно до законодавства.
Шляхи набуття громадянства для дитини
В Україні отримати громадянство можливо за таких обставин :
- за народженням. Набуття громадянства України за народженням можливе у випадках, коли дитина народилася на території України або за її межами, тоді один з батьків повинен мати українське громадянство. Також Українське громадянство може отримати дитина, яка народилася за межами України від батьків іноземців, які довгий час проживали на території України.
- територіальним походженням,
- прийняття до громадянства,
- поновленні у громадянстві,
- усиновлення,
- встановлення опіки чи піклування та визнання батьківства чи материнства.
– Закон України «Про громадянство»
Які особливості набуття громадянства для дітей в Україні, батьки яких іноземці?
«Діти народжені на території України є громадянами України»
– Закон України «Про громадянство»
Дитина, яка народилася в Україні від нерезидентів (батьки іноземці або особи без громадянства), які проживають на території України, набуває громадянства України, якщо не здобула громадянства за походженням жодного з батьків.
Якщо дитина іноземців набула громадянства України за народженням, необхідно отримати довідку . Свідоцтво про народження дитини, у такому випадку, не є автоматичним отриманням громадянства України. У майбутньому необхідна процедура підтвердження громадянства України, на основі якого видається довідка дитині. Батьки разом з дитиною повинні підтверджувати довідку у територіальному органі або підрозділі Державної Міграційної Служби.
Довідка необхідна для подальшої реєстрації місця проживання новонародженої дитини, оформлення закордонного паспорта для дитини в разі поїздки за кордон. А також, в подальшому цей документ буде підставою для отримання паспорту громадянина України.
Довідка про громадянство видається на певний час. Перша видається до семи років і діє максимум три роки. Другу можна отримати, як тільки дитині виповнилося 7 років, і вона буде дійсною до отримання паспорта громадянина України.
Отримати довідку можна у територіальному органі або підрозділі ДМС України за місцем проживання(можна знайти за посиланням).
Чи може іноземець отримати допомогу по догляду за дитиною в Україні ?

Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також ті, кому надано статус біженця в Україні – мають право на державну допомогу нарівні з громадянами України.
Для призначення грошової компенсації батьки іноземці подають структурному підрозділу з питань соціального захисту населення заяву із зазначенням реквізитів спеціального рахунку відкритого в банку України.
Коли заяву подають іноземці або людина без громадянства — заяву та пакет документів можна подавати в паперовому та електронному вигляді, а саме: необхідна копія посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за захистом в Україні / посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.