Значення громадянства для дітей, якщо ви є громадянином іншої країни

Значення громадянства

pexels pixabay 433333 - Значення громадянства для дітей, якщо ви є громадянином іншої країни

Громадянство – це взаємодія між  людиною  та державою, коли держава наділяє своїх громадян правами та привілеями, забезпечує захист прав та інтересів, а люди, які є громадянами цієї країни,  дотримуються законів  встановлених в межах держави. 

У процесі історичного розвитку, інститут громадянства прийшов на зміну інституту підданства, що символізував повну залежність людини від монарха та слухняно виконував  його волю.

У сучасних умовах термін “підданство” застосовується лише у монархічних країнах як синонім громадянства. З XVIII ст., коли держава визнала людину вільним та рівноправним учасником суспільних відносин, активним учасником здійснення суверенної влади держави, термін “громадянство” отримав остаточне закріплення в законодавстві.

Для дітей громадянство також означає доступ до отримання можливих послуг, виплат та привілеїв залежно від законодавства країни країни де було отримано громадянство.

В статті говориться про особливості отримання громадянства для дітей на території України, відповідно до  законодавства.

Шляхи набуття громадянства для дитини

В Україні отримати громадянство можливо за таких обставин :

  • за народженням. Набуття громадянства України за народженням можливе у випадках, коли дитина народилася на території України  або за її межами, тоді один з батьків повинен мати українське громадянство. Також Українське громадянство може отримати дитина, яка народилася за межами України від батьків іноземців, які довгий час проживали на території України.
  • територіальним походженням,
  • прийняття до громадянства,
  • поновленні у громадянстві,
  • усиновлення,
  • встановлення опіки чи піклування та визнання батьківства чи материнства.

– Закон України «Про громадянство»

Які особливості набуття громадянства для дітей в Україні, батьки яких іноземці?

«Діти народжені на території України є громадянами України»

– Закон України «Про громадянство»

Дитина,  яка народилася в Україні від нерезидентів (батьки іноземці або особи без громадянства), які проживають на території України,   набуває громадянства України, якщо  не здобула громадянства за походженням жодного з батьків.

Якщо дитина іноземців набула громадянства України за народженням, необхідно отримати довідку . Свідоцтво про народження дитини,   у такому випадку,  не є автоматичним отриманням  громадянства України. У майбутньому  необхідна процедура підтвердження громадянства України, на основі якого видається довідка дитині. Батьки разом з дитиною повинні підтверджувати довідку у територіальному органі або підрозділі Державної Міграційної Служби.

Довідка необхідна для  подальшої реєстрації місця проживання новонародженої дитини, оформлення закордонного паспорта для дитини в разі поїздки за кордон. А також, в подальшому цей документ буде підставою  для отримання паспорту громадянина України.

Довідка про громадянство видається на певний час. Перша видається до семи років і діє максимум три роки. Другу можна отримати, як тільки дитині виповнилося 7 років, і вона буде дійсною до отримання паспорта громадянина України.

Отримати довідку можна у територіальному органі або підрозділі ДМС України за місцем проживання(можна знайти за посиланням).

Чи може іноземець отримати допомогу по догляду за дитиною в Україні ?

pexels suzy hazelwood 1098526 1 scaled - Значення громадянства для дітей, якщо ви є громадянином іншої країни

Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також ті, кому  надано статус біженця в Україні –  мають право на державну допомогу нарівні з громадянами України.

Для призначення грошової компенсації батьки іноземці  подають  структурному підрозділу з питань соціального захисту населення заяву із зазначенням реквізитів спеціального рахунку відкритого в банку України.

Коли  заяву подають іноземці або людина без громадянства —  заяву  та пакет документів можна подавати в паперовому та електронному вигляді, а саме: необхідна копія посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за захистом в Україні / посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.