Допомога у зв’язку з вагітністю для ФОП

pexels pixabay 272056 1 - Допомога у зв'язку з вагітністю для ФОП

Ця стаття є продовженням публікації “Декретна відпустка: основні моменти” у зв’язку з великою кількістю запитань, що стосуються саме можливості жінки-підприємця оформити допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Увага: в статті розглядається аргументування та порядок оформлення виплат жінкам зі статусом ФОП. Однак не розглядаються питання, що стосуються ведення податкової документації.

Чому жінка-ФОП може оформити допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами?

Допомога (фінансова) у зв’язку із вагітністю та пологами надається з Фонду соціального страхування, що формується зі сплаченого єдиного соціального внеску (ЄСВ).
ЄСВ в Україні складає 22% від доходу.
Більшість ФОП сплачують ЄСВ щомісячно (незалежно від прибутку) у розмірі 1100 гривень щомісячно (станом від вересня 2020 року), тобто 22% від мінімальної заробітної плати в Україні.

Як розрахувати допомогу для ФОП?

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається на кількість днів, на яку жінка офіційно втрачає працездатність у зв’язку з вагітністю та пологами; зазвичай це 126 календарних днів.

Щоб дізнатись суму допомоги, потрібно середньоденний дохід помножити на кількість днів, за які виплачуватиметься допомога.

Згідно з Постановою КМУ №1266, середньоденний дохід встановлюється таким способом: місячний дохід потрібно поділити на 30,44.

Наприклад, для ФОП, хто оплачує ЄСВ у розмірі 1100 грн/міс, розрахунок буде таким: 5000/30.44*126=20 696,45 грн.

Як звертатись для отримання виплат?

Для оформлення виплат жінці-ФОП потрібно самостійно підготувати всю необхідну документацію. Це включає:

Який документДля чогоДе отриматиЗа яких умовЧим регулюється
Листок непрацездатності («лікарняний листок»)Для підтвердження факту вагітностіУ закладі охорони здоров’я за місцем ведення вагітностіЛисток засвідчує установа охорони здоров’я, яка його видаєСт 31 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
Довідка з податковоїДля підтвердження того, що Ви є платником ЄСВДФСВідсутність заборгованості по сплаті ЄСВ 
Протокол рішення уповноваженого з соцстрахування щодо призначення матеріального забезпеченняФормальна вимогаСкласти самостійно…адже Ви самі собі комісія 🙂Постанова Правління ФССУ від 19.07.2018 № 13.
Рахунок для соціальних виплатДля нарахування коштів з ФондуВідкрити спеціалізований рахунок у банку, що надає таку послугуСт 34 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
Заява-розрахунокДля оформлення запиту щодо нарахування допомогиНаписати самостійно за формою що надається ФССУВ двох копіях. 1 надається органу соц.захисту, інша – залишається у ВасПостанова Правління ФССУ від 19.07.2018 № 12

Документи ФОП для отримання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами

Строки призначення допомоги

Документи розглядаються не пізніше 10 днів з дня їх надходження.

Допомога виплачується протягом десяти днів після призначення допомоги.

Для більш повної інформації про відпустки та допомогу по народженню дитини ознайомтесь з базовою статтею “Декретна відпустка: основні моменти”