Допомога у зв’язку з вагітністю для ФОП

Ця стаття є продовженням публікації “Декретна відпустка: основні моменти” у зв’язку з великою кількістю запитань, що стосуються саме можливості жінки-підприємця оформити допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Увага: в статті розглядається аргументування та порядок оформлення виплат жінкам зі статусом ФОП. Однак не розглядаються питання, що стосуються ведення податкової документації.

Чому жінка-ФОП може оформити допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами?

Допомога (фінансова) у зв’язку із вагітністю та пологами надається з Фонду соціального страхування, що формується зі сплаченого єдиного соціального внеску (ЄСВ).
ЄСВ в Україні складає 22% від доходу.
Більшість ФОП сплачують ЄСВ щомісячно (незалежно від прибутку) у розмірі 1100 гривень щомісячно (станом від вересня 2020 року), тобто 22% від мінімальної заробітної плати в Україні.

Як розрахувати допомогу для ФОП?

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається на кількість днів, на яку жінка офіційно втрачає працездатність у зв’язку з вагітністю та пологами; зазвичай це 126 календарних днів.

Щоб дізнатись суму допомоги, потрібно середньоденний дохід помножити на кількість днів, за які виплачуватиметься допомога.

Згідно з Постановою КМУ №1266, середньоденний дохід встановлюється таким способом: місячний дохід потрібно поділити на 30,44.

Наприклад, для ФОП, хто оплачує ЄСВ у розмірі 1100 грн/міс, розрахунок буде таким: 5000/30.44*126=20 696,45 грн.

Як звертатись для отримання виплат?

Для оформлення виплат жінці-ФОП потрібно самостійно підготувати всю необхідну документацію. Це включає:

Який документ Для чого Де отримати За яких умов Чим регулюється
Листок непрацездатності («лікарняний листок») Для підтвердження факту вагітності У закладі охорони здоров’я за місцем ведення вагітності Листок засвідчує установа охорони здоров’я, яка його видає Ст 31 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
Довідка з податкової Для підтвердження того, що Ви є платником ЄСВ ДФС Відсутність заборгованості по сплаті ЄСВ  
Протокол рішення уповноваженого з соцстрахування щодо призначення матеріального забезпечення Формальна вимога Скласти самостійно …адже Ви самі собі комісія 🙂 Постанова Правління ФССУ від 19.07.2018 № 13.
Рахунок для соціальних виплат Для нарахування коштів з Фонду Відкрити спеціалізований рахунок у банку, що надає таку послугу Ст 34 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
Заява-розрахунок Для оформлення запиту щодо нарахування допомоги Написати самостійно за формою що надається ФССУ В двох копіях. 1 надається органу соц.захисту, інша – залишається у Вас Постанова Правління ФССУ від 19.07.2018 № 12
Документи ФОП для отримання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами

Строки призначення допомоги

Документи розглядаються не пізніше 10 днів з дня їх надходження.

Допомога виплачується протягом десяти днів після призначення допомоги.

Для більш повної інформації про відпустки та допомогу по народженню дитини ознайомтесь з базовою статтею “Декретна відпустка: основні моменти”